Click Guardian Tracking
 
Makaleler
Hp Notebook Anakart Tamiri
Makaleler


Laptop anakart birimleri genellikle laptop ve notebooklarda en sık arızalanan cihazlar arasındadır. Anakart sorunlarını pratik bir şekilde çözüme kavuşturmak ve maliyeti düşürmek için anakart ve ekran kartı tamiri/değişimi bir çözüm yoludur.

Yüksek akım, sık yaşanan elektrik kesintileri ve kısa devreler ise adaptör arızalanmasına sebep olur. Notebook Batarya ve Adaptör Desteği servisimizde mevcuttur.

Hp Notebook Servisi olarak cihazlarınızda yaşadığınız teknik sorunlar için güvenle bizi tercih edebilirsiniz.

HP Notebook Anakart Arızası Nasıl Anlaşılır?

Notebook kilitlenmesi sonucunda anakart arızası oluştuğu söylenebilir. Notebook sık sık kitlenip donuyorsa, mouse hareket etmiyorsa yüksek bir ihtimalle anakart arızası mümkündür.

Başlatma sorunu yaşanıyorsa bilgisayar işletim sistemine erişemiyor ya da ekranda bir şey göstermiyorsa (siyah ekran) anakartın bozuk olduğunun bir göstergesidir.  Mavi ekran, programlardaki hata ve ani Windows çökmesi belirtilerden bazılarıdır. 

Yavaşlama gibi durumlarla karşılaşıldığında yani sistemin saniyeler veya dakikalar boyunca yanıt vermemesi de anakart arızasının belirtisidir.

Yukarıda belirtilen durumlar anakart arızalarından kaynaklanacağı gibi farklı problemlerden de kaynaklanabilir. Hiçbiri anakartın arızalı olduğunu kesin olarak göstermez. Gerçek ve doğru bir tanı koymak için gerekli bilgi, eğitim ve donanıma sahip profesyonel Hp Teknik Servisi sorunu çözer.

Notebooklar yüksek elektrikle ve hızla çalıştığı için kullanılan bilgisayar ya da notebooklar fanı soğutmak için tüm işlevini kullanır. Yüksek elektirik sonucu ve sürekli kullanılan cihazlar soğutma yapmadığında ise notebook fanı ve tamiri ve değişimi yapmak gerekir. 

Kullanılan cihazda herhangi bir nedenden dolayı soğutucunuzu çıkarttığınızda CPU'nuzun sıcaklığının arttığını gözlemlerseniz termal pad ve macun değişimi yapmanız yeterlidir.

Hp Workstation (İş İstasyonu) Neden Kullanılır?

Özellikle de büyük ve karmaşık veri işlemleri, 3D modelleme gibi alanlarda workstation büyük önem taşır. Hp Workstation ( İş İstasyonu ) Servisi olarak bu tip arızalanmalarda bizi tercih edebilirsiniz

Şarj Soketinde Neden Sorun Yaşarız?

Notebook kullanıcılarında zamanla meydana gelen oksitlenme sonucu arıza meydana gelebilir. Bu durumda şarj soketi tamiri yaptırmak gerekir. Yeteri hijyenin sağlanmadığı durumlarda soket girişi tıkanabilir ve ya bozulabilir. Bir anda oluşan elektirik akımı nedeniyle bu gibi durumlar olabilir.

Notebook ve laptoplarda yaşanılan ve dikkat edilmesi gerek durumlardan birisi parça değişimdir. Hp Orijinal Yedek Parça bulunan servisimizde Hp'nin kalite ve uyumluluk durumu test edilerek Hp bilgisayarınızda düzgün bir şekilde çalışacakları garanti edilir.

Windows Lisansı Ne İşe Yarar?

Windows cihazınızı etkinleştirerek tüm özelliklerinizi sorunsuz bir şekilde kullanmanızı sağlar.  Bunun yanında güvenlik güncelleştirmelerini alarak cihazını korur. Teknik servis olarak Lisanslı Windows (işletim sistemi) Kurulumu yapıyoruz.

Notebook Kapak Kapanmıyorsa Ne Yapmak Gerekir?

Dizüstü notebook ya da laptoplarda kapağın kapanmamasının sebebi menteşelerin ya da kasanın içinde menteşeleri tutan yuvaların kırılmasından dolayıdır. Notebook kapağı açılıp kapanırken sorun yaşanıyorsa hemen müdahale edilmelidir. Zorlayarak açıp kapatmak yerine Kasa Menteşe Onarımı için hemen yetkili bir servis tarafından destek almak gerekir.

Kullanıcılar sorunu kendisi çözmek istediğinde ve cihaza müdahale ettiğinde daha büyük sorunlarla karşılaşabilir. Daha büyük sorunlar yaşamamak için Hp Laptop Servisi tarafından işi profesyonel ekibe bırakmak iyi olacaktır.

Notebook Ekran Kırıldı ya da Sıvı Teması Oldu Ne Yapmak Gerekir?

Notebooklarda ekran kırılmaları, ekranda çatlak oluşması ya da ekranda karartı olması birçok kullanıcının karşılaştığı sorunların başında gelir. Ekranlar ince ve filmden oluştuğu için ufak bir darbe aldığında bile kırılabilir. Bu durumda yapılabilecek işlem notebook ekran değişimi olabilir.

Kullanıcıların ekran dışında çok sık sorun yaşadığı bir diğer problem ise klavye sorunudur. En ufak sıvı temasında bozulabilir ve bu durumda Laptop klavye değişimi yapmak gerekir.

Hp All in One Bilgisayarlar anakart, ram, ekran kartı ve benzeri donanımları içinde bulunduran geniş ekranları ile size daha verimli kullanım sağlayacaktır.  Hp All in One bilgisayarların geniş ekranları aynı zamanda dokunmatik ekran ara yüzü ile bilgisayarlarınız tablete dönüşür. Hp all ın one servisi olarak güvenle bizi tercih edebilirsiniz

Tüm Hp ürünlerinde olduğu gibi Hp All in One Bilgisayarlarınızda yaşadığınız sorunlar için Hp Bilgisayar Servisi olarak bizleri güvenle tercih edebilirsiniz.

 


Tel: 444 56 33 E-Posta: info@hpnotebookservisim.com