Click Guardian Tracking
 
Makaleler
HP Notebook Orijinal Yedek Parça Desteği
Makaleler

HP Notebook Orijinal Yedek Parça Desteği

HP Notebook Servisi, HP marka cihazların arızalanması durumunda, cihazınızı onarmak için hizmet vermektedir. Bilindik markaların servisleri, cihazları daha iyi tamir edebilmekte ve onarmaktadırlar. Özellikle HP marka cihazı olanlar, bulundukları ilde eğer HP yetkili servisi yok ise; Kullanılmakta olan markanın en yakın yetkili servisine, cihazı kargo olarak gönderebilirler. Bununla birlikte HP Bilgisayar Servisi büyük şehir ve illerde bulunabilmektedir.

Hp Yetkili Servisi Ücreti

HP Teknik Servisi, Hp marka cihazların arızalanmaları durumunda, sorunu çözmek için hizmet vermektedirler. Teknik servislerin hizmetleri, kullanılmakta olan cihazın garanti süresi sürmekte ise, cihazın onarım masrafları için herhangi bir ücret talep etmemektedirler. Ücret politikaları, her zaman aynı olmamakla birlikte, genel anlamda garanti kapsamında görülen arızalardan, ücret talep edilmemektedir.

Hp Laptop Şarj Süreleri Ne Kadardır?

HP Laptop şarj sürelerinin ne kadar olduğu, sıkça sorulan ve merak edilen bir konudur. Bu anlamda, laptop kullanımının niteliğine göre, laptop şarjlarının süreleri değişkenlik gösterebilmektedir. Eğer Hp marka laptopunuz hızla şarj kaybediyorsa, HP Laptop Servisi tarafından onarılmalı ve şarj dayanıklılığı eski haline getirilmelidir.

Bilgisayarların parçaları, zaman içerisinde yıpranabilmekte ve işlevini kaybedebilmektedir. Bununla birlikte, bilgisayarlarınızda kullanacak olduğunuz yedek parçaların orijinal olması, bilgisayarınızın ömrünü büyük ölçüde arttıracaktır. Hp marka bir bilgisayarınız varsa, HP Orjinal Yedek Parça taktırmalı, bilgisayarınızın ömrünü korumalısınız.

HP Notebook Şarj Süreleri Ne Kadar?

 Notebookların şarj sürelerinin ortalaması, 2 ila 5 saat arası değişmektedir. Bu durum, cihazın nasıl kullanıldığına bağlı olarak değişebilmektedir. Notebook şirketlerinden bazıları ise, Notebook Batarya Ve Adaptör Desteği sunabilmektedir. Notebookların en temel özelliği ise, işlevsel olmalarıdır.

Notebook Ekran Değişimi, eğer cihazınızın garanti kapsamı sonlanmadıysa, ücretsiz bir şekilde değiştirilebilmektedir. Ücretsiz ekran değişimi konusu, markadan markaya farklılık gösterebilmektedir.

Laptop klavyeleri ise, sıkça bozulabilmekte ve arıza çıkartabilmektedir. Bu anlamda, Laptop Klavye Değişimi hizmeti sunan yetkili servislere başvurup, cihazınızın onarımını bir yetkili serviste sağlamanız, birincil önceliğiniz olmalıdır.

Laptop ve Notebooklarda sıkça rastlanan anakart ve ekran sorunu ise, bazı markalarda kronik bir sorun haline gelmiştir. Bununla birlikte, Anakart Ve Ekran Kartı Tamiri/Değişimi, parçaları orjinal bir şekilde yapılmalıdır. Aksi halde bilgisayarınız, bir daha eskisi gibi çalışmayabilir.

Yetkili servislerin hizmet verdiği marka ve modeller, farklılık gösterebilmektedir. Bu anlamda, eğer bilgisayarınız Hp all ın one ise ve arızalandıysa, HP All In One Servisi veren yetkili kurumlara başvurulmalıdır.

HP markasının kullanıcılarına sunmuş olduğu bir diğer servis hizmeti ise, HP Workstation ( İş İstasyonu ) Servisi hizmetidir. Bu servis hizmetinden yararlanabilmeniz için ise, kullandığınız cihazın, Hp markasına ait bir cihaz olması gerekmektedir.

Masaüstü bilgisayarların kasaları, tozlanmalara karşı hassastırlar. Kasaların tozu alınması ile bilgisayarınız yavaşlayabilir ve hatta bozulabilir. Bununla birlikte, kasalarınızın menteşe bölgesinde herhangi bir paslanma veya bozulma görmeniz halinde, Kasa Menteşe Onarımı yaptırmanız, bilgisayarınızın ömrünü uzatacaktır.

HP Bilgisayar Tamir İşlemleri

Bilgisayarların şarj girişi, soketler ile sağlanmaktadır. Soketlere kontrolsüz güç uygulandığında ise, soketler arızalanmaktadır. Şarj soketinin arızalanması halinde, Şarj Soketi Tamiri yapılmalıdır.

 İşletim sisteminin orijinal olması, bilgisayarınızın işleyişinde büyük rol oynar. Lisanslı Windows ( İşletim Sistemi ) Kurulumu için, profesyonel kişilerden destek alınmalı ve kurulum gerçekleştirilmelidir.

Bilgisayarların, Termal Pad Ve Macun Değişimi yapılmadığı takdirde, ömürlerinin kısaldığı bilinmektedir. Özellikle internet kafe sahipleri, Termal Pad Ve Macun Değişimi yaptırmalıdırlar.

Notebook'lar, Notebook Fanı Tamiri Ve Değişimi sonrasında performanslarını arttırabilmekte ve uzun yıllar kullanılabilmektedirler. Cihazınızın gerekli değişimlerini, orijinal parçaları ile yapmanız, cihazınızın ömrünü pozitif etkileyecektir.

 


Tel: 444 56 33